PTT çalışanları organ bağışında bulundu

AFYONKARAHİSAR'da 3-9 Kasım Doku ve Organ Bağış Haftası dolayısıyla Afyonkarahisar PTT Başmüdürü Mehmet Örsdemir öncülüğünde PTT çalışanları organ bağışında bulundu.

PTT çalışanları organ bağışında bulundu
PTT çalışanları organ bağışında bulundu İletişim Haberleri

Afyonkarahisar'da PTT Kargo Sahipata Şubesi'nde Devlet Hastanesi Doku ve Organ Koordinatör Yardımcısı Battal Mertgenç tarafından çalışanlara organ bağışı konusunda bilgiler verildi. Daha sonra PTT çalışanları gönüllü olarak organlarını bağışladı.

Organ bağışının önemine dikkati çeken PTT Başmüdürü Mehmet Örsdemir, herkesin organ bağışında bulunması gerektiğini söyledi. Örsdemir, "PTT Başmüdürlüğümüzde sosyal sorumluluk projeleri kapsamında organ bağışında bulunmak istedik. Arkadaşlarımızın bu konuda duyarlı olduklarını biliyoruz. Her insan organ bağışına ihtiyacı olabilir. Şu an ihtiyacımız yok ama ileride ne olacağımız belli değil. Biz PTT olarak buna her zaman destek verdik, vermeye de devam edeceğiz. Biz Türkiye'mizin yanındayız. Organlarımızı da her zaman bağışlamaya hazırız" dedi.

'HER İNSAN ORGAN BAĞIŞINA İHTİYAÇ DUYABİLİR'

Doku ve Organ Koordinatör Yardımcısı Battal Mertgenç de her insanın bir gün organ bağışına ihtiyaç duyabileceğini ifade etti. Organ bağışı konusunda tüm vatandaşları duyarlılığa davet eden Mertgenç, "Toplumun her kesimi organ bağışıyla ilgili el ele olacak. Onun en güzel örneğini müdürümüz gösterdi. Burada ne demeye çalışıyoruz? Öğretenlerimiz, polislerimiz, sağlıkçılar burada el ele verirsek ancak organ bağışı konusunda Türkiye'de gelinmesi gerek noktaya gelebiliriz. Ülkemiz organ naklinde çok başarılı bir ülke ama organ bağışında biz her zaman söylüyoruz sınıfta kalıyoruz. İnsanlar şunu zannediyor. Benim başıma gelmez. Şunu hiçbir zaman unutmamalıyız. Bizler de bir gün organ nakli bekleyen bir hasta olabiliriz. Bu empatiyi her zaman yapmalıyız. O yüzden herkesi organ bağışına davet ediyorum" diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
PTT'den 'Gezegenler' Konulu Anma Pulu ve İlk Gün Zarfı
PTT'den 'Gezegenler' Konulu Anma Pulu ve İlk Gün Zarfı
Kocaeli'de Türk Telekom'a ait bakır kabloları çalan 3 zanlı tutuklandı
Kocaeli'de Türk Telekom'a ait bakır kabloları çalan 3 zanlı tutuklandı