Postacı kapıyı bir kere bile çalmıyor

Gaziantep’te yaşayan Kazım Batmazoğlu’nun TBMM’ye yaptığı şikâyet başvurusu, PTT’de posta iletileri ve tebligatların adreslerini bulmadığını ortaya koydu. Batmazoğlu, postacının adresine haber kağıdı bırakmadan tebligatı muhtara vermesi ve kendisine zamanında teslim edilmemesinden dolayı hak kaybına uğradığını belirterek PTT ve dağıtıcıdan şikâyetçi oldu. TBMM Dilekçe Komisyonu Başkanı Belma Satır, konuyu PTT’ye sordu.

Postacı kapıyı bir kere bile çalmıyor
Postacı kapıyı bir kere bile çalmıyor İletişim Haberleri

‘Çağa uygun olsun’

PTT, Batmazoğlu’nun kapısının açılmaması nedeniyle tebligatın muhtara verildiğini, haber kağıdının kapıya yapıştırıldığını, muhtarın Batmazoğlu’nu telefonla aradıktan sonra tebligatı aldığı iddiasında bulunduğunu bildirdi. PTT’den gelen yanıt 2017’de 15 bin 965 dağıtıcının bir kez dahi kapıyı çalmadığını gözler önüne serdi. Bu rakam 2015’te 15 bin 161, 2016’da 14 bin 959 olarak gerçekleşti. İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü ise TBMM’ye gönderdiği yazıda, “posta ve tebligat işlemlerinin çağın gereklerine uygun hale getirilmesi” teklifinin değerlendirilmesi gerektiğini kaydetti.

‘Mahkemeye gidin’

Gaziantep Valiliği de Batmazoğlu’na, PTT hizmetinin tam yapılmaması dolayısıyla uğradığı hak kaybının telafisi ya da bu kayba yol açan kişilerin cezalandırılması için adli mercilere başvurabileceğine ilişkin yazı gönderdi. TBMM Dilekçe Komisyonu da gelen yazılar doğrultusunda Batmazoğlu’nun yargıya başvurması gerektiği yönünde karar verdi.

ptt gaziantep
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
PTT üzerinden yapılıyor! Rekor kırdı
PTT üzerinden yapılıyor! Rekor kırdı
PTT'nin elektrikli araçları, Adalar'da hizmete başladı
PTT'nin elektrikli araçları, Adalar'da hizmete başladı