'Nükleer ve Radyolojik Acil Durumlarda Kamuoyu ile İletişim' toplantısı

Nükleer ve Radyolojik Acil Durumlarda Kamuoyu ile iletişim konusundaki bu önemli toplantı geçtiğimiz gün Viyana’da başladı.

'Nükleer ve Radyolojik Acil Durumlarda Kamuoyu ile İletişim' toplantısı
'Nükleer ve Radyolojik Acil Durumlarda Kamuoyu ile İletişim' toplantısı İletişim Haberleri

Nükleer ve Radyolojik Acil Durumlarda Kamuoyu ile iletişim konusundaki bu önemli toplantı geçtiğimiz gün Viyana'da başladı.

Toplantı; yaklaşık 100 ülkeden nükleer alanda kamuoyu araştırıcılarını, iletişim ve acil durum hazırlık ve müdahale (EPR) uzmanlarını, bu acil durumlar sırasında kamusal iletişimin zorluklarını ve bunlarla başa çıkmanın yenilikçi yollarını ve bunun yanı sıra Ulusal EPR çerçevelerinin önemli bir bölümünü oluşturan kamu iletişim stratejilerini güçlendirmek amacıyla bir araya getirdi.

Toplantı öncesinde Düzenleyici İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve etkinliğe başkanlık eden Kanada Nükleer Güvenlik Komisyonu Başkanı İletişim Direktörü Jason Cameron; “Acil durumlarda halk basit ve net bilgileri hızlıca ister. Bu özellikle nükleer gibi oldukça teknik bir alanda son derece zordur. Doğru bilgi elde etmek zaman alır, ancak sosyal medyanın gelişen bağlamında, yanlış bilgiler hızla yayılır” şeklinde açıklama yaptı.

Beş gün süreyle devam edecek olan sempozyumda katılımcı uzmanlar; nükleer ya da radyolojik bir acil durum veya nükleer olmayan acil durumlar sırasında risk yönetiminde etkili bir kamu iletişimini teşvik edecek ve ağ oluşturma ve bilgi alışverişi için bir forum sağlayacaktır. Katılımcılar, nükleer ya da radyolojik acil durumdaki halkla iletişim konusundaki en son gelişmeleri tartışacak ve aynı zamanda devletlerin ve uluslararası toplumun hazırlığını daha da güçlendirmek için deneyimlerini ve iyi uygulamalarını paylaşacaklar.

Türkiye'nin de katıldığı sempozyumda NÜKAD (Nükleer Alanda Kadınlar) iletişim ağı Başkanı B. Gül Göktepe bir sunum yapacak.

iletişim nükleer enerji sempozyum
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
PTT'den 'Gezegenler' Konulu Anma Pulu ve İlk Gün Zarfı
PTT'den 'Gezegenler' Konulu Anma Pulu ve İlk Gün Zarfı
Kocaeli'de Türk Telekom'a ait bakır kabloları çalan 3 zanlı tutuklandı
Kocaeli'de Türk Telekom'a ait bakır kabloları çalan 3 zanlı tutuklandı