Deep Web’de Facebook hesapları satılıyor!

Deep Web’de Facebook hesapları oldukça uygun bir fiyata satılıyor. Yapılan araştırma sonucu çalınan Facebook ve daha birçok sosyal medya hesaplarının uygun fiyattan satıldığı görüldü.

Deep Web’de Facebook hesapları satılıyor!
Deep Web’de Facebook hesapları satılıyor! İletişim Haberleri

Yeni araştırmaya göre,hackerlar Deep Web’de sadece 2,60 dolar karşılığında Facebook hesaplarını satıyorlar. Money Guru tarafından yapılan bir çalışma, Facebook oturumlarının 2,30 dolar gibi düşük bir fiyattan satın alınabileceğini buldu. Rapor, muazzam bir veri ihlalinin en az 50 milyon Facebook hesabını tehlikeye attığının ortaya çıkmasından sadece birkaç saat sonra gerçekleşti.

Araştırmada, saldırıya uğramış hesapların Deep Web de kolay bir şekilde satılabilidiği gözlendi. Bu olay oldukça büyük çünkü birçok kullanıcı hesabında özel bilgilerini saklıyor olabilir. Finansal veriler bile ucuza satılıyor, kredi kartı bilgileri 14 dolar ve banka kartı bilgileri 19.50 dolara kadar çıkıyor.

Araştırma ayrıca büyük Facebook hesaplarının da kolayca erişilebildiğini gösterdi. Bir kullanıcının çevrimiçi kimliğinin, çevrimiçi alışveriş hesaplarına, eğlence hizmetlerine ve sosyal medya profillerine erişim satın alabilecekleri toplam 972 ABD doları karşılığında teorik olarak satın alınabileceğini gördü.

Satış verileri, ev adresleri ve telefon numaraları gibi etkilenen hesaplardaki kişisel bilgileri de içerir. Raporda, yapılan dolandırıcılığın sonucunun çok da büyük sorunlar getirmediğini ve vakaların yüzde 39’u 326 $ veya daha fazla paranın çalınmasıyla sonuçlandı.

Yapılan diğer araştırmalarda, vakaların yaklaşık yüzde 25’inde bu miktarın 653 – 52.200 $ arasında değişebileceğini göstermektedir. Dolandırıcıların, on binlerce kişiye erişme potansiyeli için 750 sterlin daha az harcadıkları gerçeği, korkutucu bir şey olsa gerek.

deepweb teknoloji
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
PTT üzerinden yapılıyor! Rekor kırdı
PTT üzerinden yapılıyor! Rekor kırdı
PTT'nin elektrikli araçları, Adalar'da hizmete başladı
PTT'nin elektrikli araçları, Adalar'da hizmete başladı