'Türk Telekom’u Çinliler mi alacak?' Sorusuna Açıklama?

Türk Telekom, Ojer Telekomünikasyon AŞ’nin şirketteki yüzde 55 hissesinin Çinli şirket Tatwah Smartech tarafından alınacağına ilişkin çıkan haberler üzerine, Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bir açıklama gönderdi.

'Türk Telekom’u Çinliler mi alacak?' Sorusuna Açıklama?
'Türk Telekom’u Çinliler mi alacak?' Sorusuna Açıklama? İletişim HaberleriTürk Telekom, Ojer Telekomünikasyon AŞ’nin şirketteki yüzde 55 hissesinin Çinli şirket Tatwah Smartech tarafından alınacağına ilişkin çıkan haberler üzerine, Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bir açıklama gönderdi.

Açıklamada, “Bugün (dün) bazı medya sitelerinde, Ojer Telekomünikasyon AŞ’nin Türk Telekomünikasyon AŞ’deki yüzde 55 hissesinin satışına ilişkin haberler yayımlandığı” belirtilerek “Ancak bu haberlerde belirtilen konuda şirketimize bildirilmiş herhangi bir güncel gelişme bulunmamaktadır. Bu konuda şirketimize iletilen bir gelişme olduğunda ilgili mevzuat kapsamında kamuoyu bilgilendirilecektir” ifadelerine yer verildi.

Suudi Ojer Telekomünikasyon AŞ’nin bankalara olan 4,75 milyar dolar borcunu ödememesi üzerine yüzde 55 hissesi SPV’ye geçen (“Özel Amaçlı Kurum”) Türk Telekom alacaklı bankalar Akbank, Garanti ve İş Bankası tarafından yönetiliyor. Bankalardan bir açıklama yapılmazken, Tatwah’ın Türk Telekom’u satın alacağı iddiaları sonrası şirketin hisseleri 3 ayın en yüksek seviyesine çıkmıştı.

türk telekom tatwah smartech
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
PTT'nin elektrikli araçları, Adalar'da hizmete başladı
PTT'nin elektrikli araçları, Adalar'da hizmete başladı
Antalya'da PTT Şubesi Soygunu Sanığına 6 Yıl 8 Ay Hapis Cezası
Antalya'da PTT Şubesi Soygunu Sanığına 6 Yıl 8 Ay Hapis Cezası