PTT dünya'ya yön veriyor

Etiyopya’da 144 yıldır düzenlenmeyen Dünya Posta Birliği’nin Olağanüstü Kongresi’ne PTT başkanlık yaptı. PTT heyeti adına kongreyi yöneten PTT Genel Müdürü ve UPU İdari Konsey Başkanı Kenan Bozgeyik yeni strateji için, “Posta ağlarının entegrasyonu, işbirliğinin güçlendirilmesi ve e-ticaretin geliştirilmesi”nin öncelikli olacağını söyledi.

PTT dünya'ya yön veriyor
PTT dünya'ya yön veriyor İletişim Haberleri

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT A.Ş.), Etiyopya’da düzenlenen Dünya Posta Birliği 2. Olağanüstü Kongresinde boy gösteren PTT sektörün geleceğine yönelik tarihî kararlara imza atıyor. Etiyopya’nın başkenti Addis Ababa’da gerçekleştirilen Dünya Posta Birliği (Universal Postal Union-UPU) 2. Olağanüstü Kongresi’nde Türkiye’yi temsil eden PTT’yi UPU İdari Konsey Başkanı olarak sektöründe söz sahibi ve karar alıcı bir konumda yer alıyor. PTT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü, UPU İdari Konsey Başkanı Kenan Bozgeyik, Dünya Posta Birliği’nin 144 yıllık tarihinde ikinci kez gerçekleştirilen Olağanüstü Kongre’sinde “Posta sektörünün içinde bulunduğu durumu sürekli analiz ederek hem olası risklere karşı önlemler alan hem de değişimin getirdiği zorlukları yeni fırsatlara dönüştüren Dünya Posta Birliği, stratejilerini de bu doğrultuda belirli aralıklarla güncellemektedir” dedi.

“En önemli adımı İstanbul Kongresi’nde attık”

Bozgeyik, İstanbul’daki 26. Dünya Posta Kongresi’nde kabul edilen İstanbul Dünya Posta Stratejisi sektöre büyük hedefler konulduğunu belirterek, “Yeni stratejimizin temelini oluşturan posta ağlarının entegrasyonu, işbirliğinin güçlendirilmesi ve e-ticaretin geliştirilmesi konuları, Birliğimizin gelecek vizyonunun en net fotoğrafıdır.” şeklinde konuştu. Dünya Posta Birliği olarak dünyada yoksulluğu ve açlığı sonlandırmak, iklim değişikliği ile mücadele etmek, sürdürülebilir yaşam alanları tesis etmek gibi Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’nin gerçekleştirilmesi adına kritik roller üstlenileceği bilgisini paylaşan Bozgeyik, “Beş gün boyunca yürütülecek müzakereler sayesinde Dünya Posta Birliğimizi daha etkin kılmayı ve sektörümüzün verimliliğini artırmayı amaçlıyoruz” ifadesini kullandı.

 

Milat Gazetesi/NEŞAT GÜNDOĞDU

ptt dünya posta birliği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İşçi sendikaları ayaklandı: ''Teklifi geri çekin!''
İşçi sendikaları ayaklandı: ''Teklifi geri çekin!''
PTT'den 'Gezegenler' Konulu Anma Pulu ve İlk Gün Zarfı
PTT'den 'Gezegenler' Konulu Anma Pulu ve İlk Gün Zarfı