TÜRKSAT A.Ş'de Sendikanın Ayak Oyunları Bitmek Bilmiyor

Hak-İş’e bağlı Öz İletişim-İş Sendikası, TÜRKSAT A.Ş’de üye kaybının önüne geçemiyor.

TÜRKSAT A.Ş'de Sendikanın Ayak Oyunları Bitmek Bilmiyor
TÜRKSAT A.Ş'de Sendikanın Ayak Oyunları Bitmek Bilmiyor İletişim Haberleri

Sadece TÜRKSAT’ta üye yoğunluğu bulunan Öz İletişim-İş Sendikası son günlerde yaşadığı üye kayıplarına engel olamıyor.

TÜRKSAT A.Ş’de çalışan işçilerin baskılara boyun eğmemesi ve Öz İletişim-İş’ten istifa etmesi sonucu yetkisini kaybetmekle karşı karşıya kalan sendika iş ortağı firmalarda çalışanları sendikaya üye yapmaya çalışıyor.
 

Sendika Çıkmazda… Üyeler Türkiye Haber-İş’e Geçti

Üye kayıplarına ayak oyunları ile engel olmaya çalışan sendika yönetiminin tüm çabaları boşa çıktı. İşçiler kendi aralarında örgütlenerek TÜRK-İŞ’e bağlı iş kolunun en büyük, tek yetkili ve etkili sendikası olan Türkiye Haber-İş Sendikasına geçmeye başladı. Yetki öncesi 500’e yakın çalışanın istifa ettiği ve Türkiye Haber-İş Sendikası’na geçtiği 500 işçinin de geçiş hazırlığında olduğu gelen bilgiler arasında.

İlgili sendika bağlı bulunduğu konfederasyonu da devreye sokarak TÜRKSAT A.Ş yönetimini ikna çalışmaları adı altında çalışanlarına gözdağı verdi. İşyerini ziyaret eden sendika ve ilgili Konfederasyon yöneticileri TÜRKSAT’ı kaybetmeme uğruna bazı yöneticilere Toplu Sözleşmede “Siz ne derseniz kabulümüzdür” sözü vererek nedenli zorda olduklarını göz önüne sermişlerdir.

Ayrıca bazı işveren vekillerinin ve Öz İletişim-İş Sendikası yöneticilerinin “Bu Hak ile Batıl’ın mücadelesi” diyerek algı operasyonu yaptığı ve yetkiyi kaybeden Öz İletişim-İş’te kan kaybını durdurmaya çalıştığı belirtildi.

Mahmut Arslan’ın derdi oğlu mu yoksa sendika mı?

Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan’ın Öz İletişim-İş için bu kadar çaba sarf etmesinin nedeni acaba oğlu Osman Arslan’ın Öz İletişim-İş’te Genel Başkan Yardımcısı olması mı?

Bu ilk değil sürekli aynı oyunu oynuyorlar

İşçilere daha önce de “Biz Hükümet Sendikasıyız, bize üye olmazsanız Toplu Sözleşme yapamazsınız” baskısı yapan Hak-İş ve bağlı sendikalar, Dönemin Başbakanı Binali Yıldırım’ın “Herkes istediği sendikaya üye olabilir” demesi üzerine geri adım atmış ve işçilerden büyük tepki toplamıştı.

öz iletişim-iş haber-iş sendikası turksat
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
PTT'den 'Gezegenler' Konulu Anma Pulu ve İlk Gün Zarfı
PTT'den 'Gezegenler' Konulu Anma Pulu ve İlk Gün Zarfı
Kocaeli'de Türk Telekom'a ait bakır kabloları çalan 3 zanlı tutuklandı
Kocaeli'de Türk Telekom'a ait bakır kabloları çalan 3 zanlı tutuklandı