Türk Telekom'un Zararı Beklentileri Aştı

Türk Telekom yılın ikinci çeyreğinde beklentilerin üzerinde zarar açıkladı. Şirketin finansal sonuçlarına göre, şirketin ikinci çeyrekte zararı 888,6 milyon lira olarak kaydedildi. Bloomberg'in 9 analistin ikinci çeyrek için ortalama zarar tahmini 819,6 milyon liraydı. Türk Telekom ikinci çeyrek satışları 4,95 milyar lira, ilk 6 ay satışları ise 9,64 milyar lira olarak gerçekleşti.

Türk Telekom'un Zararı Beklentileri Aştı
Türk Telekom'un Zararı Beklentileri Aştı İletişim Haberleri

 

Şirket, 2017 ikinci çeyreğinde 889,8 milyon lira kar elde etmişti. Türk Telekom ilk 6 ayda 832,3 milyon lira zarar etti. Şirket 2017 ilk altı ayda 955,5 milyon lira kar elde etmişti. 

IMF'DEN YÜZDE 1 MİLYON ENFLASYON TAHMİNİIMF'DEN YÜZDE 1 MİLYON ENFLASYON TAHMİNİ  
Türk Telekom Üst Yöneticisi (CEO) Paul Doany, 2018’in ilk 6 aylık finansal ve operasyonel sonuçlarına ilişkin değerlendirmesinde, uzun vadede şirkete değer katacak istikrarlı ve karlı bir büyüme için öngördükleri stratejilerini başarıyla uygulamayı sürdürdüklerini dile getirdi.

Yılın ilk yarısını, toplam abone sayılarındaki rekor artışın yanı sıra pek çok faaliyet alanında da rekor abone kazanımlarıyla kapattıklarını anlatan Doany, şunları kaydetti:

"2018’in ilk 6 ayında kazandığımız 1,9 milyon net yeni abonemizle birlikte toplam abone sayımızın 43,5 milyona yükselmesinin haklı gururunu yaşıyoruz. 2018’in ilk 6 ayında yüzde 9,4 yıllık büyüme ile 10 milyar liraya yakın gelir elde ettik. Bu dönemde FAVÖK geçen yılın ilk 6 ayına göre yüzde 21,6 artış sağlayarak 3,9 milyar lira oldu. Böylece FAVÖK marjı yüzde 41’e ulaştı. İkinci çeyrekte gösterdiğimiz güçlü performans ve tüm iş kollarındaki operasyonlarımızın başarısıyla tüm paydaşlarımız için daha fazla değer yaratmayı başardık. Tüm bu sonuçlar, Türkiye’nin lider bilgi ve iletişim teknolojileri şirketi olarak, stratejik girişimlerimizi uygulamaya geçirdiğimizde ne denli güçlü olduğumuzu gösteriyor. Güçlü bir ilk yarıyla ve işimizdeki fevkalade ivme ile yılın kalan yarısı için de iyimseriz.” 

TÜRK TELEKOM ZARAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
PTT'nin elektrikli araçları, Adalar'da hizmete başladı
PTT'nin elektrikli araçları, Adalar'da hizmete başladı
Antalya'da PTT Şubesi Soygunu Sanığına 6 Yıl 8 Ay Hapis Cezası
Antalya'da PTT Şubesi Soygunu Sanığına 6 Yıl 8 Ay Hapis Cezası