Google'a Rekor Ceza Geliyor Dünya Devinde Şok Bekleyiş

Google‘ın Android davasında karar belli olmak üzere. Arama devini rekor bir ceza bekliyor. Konuya yakın kaynaklar ise AB Komisyonu'nun rekabetten sorumlu üyesi Vestager'in Google'ın CEO'su Sunodar Pichai'yle bu konuda hayati bir telefon görüşmesi yapacağına dikkat çekiyor.

Google'a Rekor Ceza Geliyor Dünya Devinde Şok Bekleyiş
Google'a Rekor Ceza Geliyor Dünya Devinde Şok Bekleyiş İletişim Haberleri

 

Google‘ın Android davasında karar belli olmak üzere. Arama devini rekor bir ceza bekliyor. Google bir süredir, telefon pazarındaki baskınlığını avantaja dönüştürdüğü gerekçesiyle Avrupa Komisyonu tarafından araştırılıyor. Politico‘da yer alan habere göre ise Avrupa Komisyonu’nun arama devine geçmişte verdiği 2,4 milyar dolarlık cezayı gölgede bırakacak bir ceza gelebilir. Firmanın Android işletim sistemini suistimal ettiğine ilişkin ilk incelemeler 2016’ya uzanıyor.

AB YETKİLİSİ GOOGLE'IN CEO'SUYLA TELEFONDA GÖRÜŞECEK

Konuya yakın kaynakların verdikleri bilgiye göre AB Komisyonu'nun rekabetten sorumlu üyesi Margrethe Vestager, Android mobil işletim sistemi hakkında verilen ceza konusunda Google CEO'su Sunodar Pichai'ye telefonla bilgi verecek. Telefonla bilgi verme, AB'nin düzenleyici prosedürlerinin parçası. 
Bu telefon görüşmesi ile şirketlerin yakındaki bir anti tekel kararı konusunda bilgi veriliyor. 

AB Komisyonu ve Google konuya ilişkin açıklama yapmadılar. Kaynaklara göre AB Komisyonu, Google'ye rekor bir ceza ve rekabet karşıtı ticari uygulamalarını durdurma emri verecek.

GOOGLE CEZA İLETİŞİM BİLİŞİM
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İşçi sendikaları ayaklandı: ''Teklifi geri çekin!''
İşçi sendikaları ayaklandı: ''Teklifi geri çekin!''
PTT'den 'Gezegenler' Konulu Anma Pulu ve İlk Gün Zarfı
PTT'den 'Gezegenler' Konulu Anma Pulu ve İlk Gün Zarfı