PTT Görevlisinin Dikkati Sayesinde Dolandırılmaktan Kurtuldu

ÇORUM’un Sungurlu ilçesinde PTT çalışanının dikkati sayesinde köy muhtarı, telefon dolandırıcılarına 10 bin lirasını kaptırmaktan son anda kurtuldu.

PTT Görevlisinin Dikkati Sayesinde Dolandırılmaktan Kurtuldu
PTT Görevlisinin Dikkati Sayesinde Dolandırılmaktan Kurtuldu İletişim Haberleri


Sungurlu ilçesinde meydana gelen olayda iddiaya göre Ekmekci köyü Muhtar Halit Şavluk'u (55) bu sabah saat 10.00 sıralarında cep telefonundan arayan şahıs kendini 'Muzaffer Astsubay' olarak tanıttı. Şavluk'a, "Azaların nüfus cüzdanlarının değişip değişmediğini öğrenip hemen bana bildir" diyerek telefonu kapattı. Bunun üzerine 4 azayı da teker teker telefonla arayarak kimliklerini değiştirip değiştirmediklerini soran Şavluk'u şahıs tekrar aradı. Aza İsmet Şavur ile muhtar Şavluk'un evini jandarmanın arayacağını söyledi. Nüfus müdürü, bir banka müdürü ve birde kuyumcunun ilçe merkezinde bir kuyumcuyu soyduklarını, soygun yerinde de ikisinin kimliklerinin bulunduğunu iddia etti. Ardından muhtarın Sungurlu ilçesindeki jandarma karakoluna gitmesini istedi. Sonra tekrar arayıp, "PTT’den bana 10 bin lira gönderirsen seni temize çıkarırım" dedi. Muhtar Şavlut bunun üzerine arkadaşlarından 10 bin lira borç alıp 'Nevzat Ö.' adına parayı yatırmak üzere PTT şubesine gitti. Evrakları doldurup PTT çalışanına verdi. Görevli, durumdan şüphelenerek muhtar Şavluk'u dolandırıldığı konusunda uyardı ve parayı göndermesini engelledi. Ardından polise haber verdi. Polisle görüşen muhtar Kavluk, dolandırılmak üzere olduğunu anladı. Şahıs hakkında şikayette bulundu. Ardından PTT'ye giderek kendisini dolandırılmaktan kurtaran çalışana teşekkür etti. 
55 yaşında olduğunu ve 9 yıldır muhtarlık yaptığını söyleyen Şavluk, "Bugüne kadar ilk defa böyle bir olayla karşılaştım. Telefon dolandırıcılarına karşı vatandaşlar duyarlı olsunlar. Kimseye inanmasınlar. Hemen polise jandarmaya haber versinler" diye konuştu.

 

PTT POSTA HABER İŞ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İşçi sendikaları ayaklandı: ''Teklifi geri çekin!''
İşçi sendikaları ayaklandı: ''Teklifi geri çekin!''
PTT'den 'Gezegenler' Konulu Anma Pulu ve İlk Gün Zarfı
PTT'den 'Gezegenler' Konulu Anma Pulu ve İlk Gün Zarfı