Apple, Intel ile Devam Edecek

Geçtiğimiz günlerde Apple’ın 2020 ve sonrası iPhone modellerin kendi 5G çiplerini kullanacağı ortaya çıkmıştı. Fakat ibre bir anda tekrardan Intel tarafına doğru döndü.

Apple, Intel ile Devam Edecek
Apple, Intel ile Devam Edecek İletişim Haberleri


Bilindiği üzere Apple, yeni bir iPhone modeli geliştirirken pek çok tedarikçi ile çalışıyor. Doğal olarak bu durum, Cupertino merkezli şirketin kar marjını da azaltmış oluyor. Bu bağlamda önemli çalışmalar yürüten Apple’ın kısa süre içerisinde GPU ve modem çiplerini kendi bünyesi içerisinde geliştireceği ortaya çıkmıştı.

Kısa süre önce sızdırılan bir raporda ise Apple’ın kendi üretimi olan 5G çiplerini geliştirmeye başladığı iddia edilmişti. Fakat görünen o ki Apple kendi ürettiği çipleri 2020 yılından önce kullanmayı pek düşünmüyor.

 

Hali hazırda mobil modemler konusunda Qualcomm ve Intel ile temas halinde olan Apple, ABD kökenli Qualcomm ile yaşadığı sorunlar neticesinde bu şirketle olan ticari ilişkisini büyük oranda bitirmişti. 5G modemler için Intel’le el sıkışan Apple’ın takındığı ev yapımı çip stratejisi kafaları karıştırdı.

Apple, 5G konusunda kararsız
Tüm söylentilere karşın, Intel’in 2020 yılına kadar çıkacak olan tüm iPhone modellerinin 5G çiplerini üreteceği ortaya çıktı. Çip sektörünün dev ismi tarafından yapılan “yol haritası ve iş ortaklıkları” açıklamasında, Apple ile süregelen anlaşmanın devam edeceği de vurgulanmış oldu.

En azından şimdilik, Apple’ın kendi 5G modemlerini kullanmayacağını söyleyebiliriz. Elbette 2020 sonrasında neler olacağını kimse bilemez. Bu arada, MediaTek’in de Apple’a son derece cazip teklifler sunduğunu hatırlatmamız gerekiyor.

intel apple ceptelefonu iletişim türk telekom
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
PTT'nin elektrikli araçları, Adalar'da hizmete başladı
PTT'nin elektrikli araçları, Adalar'da hizmete başladı
Antalya'da PTT Şubesi Soygunu Sanığına 6 Yıl 8 Ay Hapis Cezası
Antalya'da PTT Şubesi Soygunu Sanığına 6 Yıl 8 Ay Hapis Cezası