Turkcell kullanıcıları metroda da internete bağlanabilecek

Turkcell tarafından yapılan açıklamaya göre Turkcell aboneleri artık İstanbul metrosunda da Fizy, BİP, TV+ gibi Turkcell servislerini kullanabilecek.

Turkcell kullanıcıları metroda da internete bağlanabilecek
Turkcell kullanıcıları metroda da internete bağlanabilecek İletişim Haberleri

Turkcell Genel Müdürü olan Kaan Terzioğlu, Turkcell kullanıcılarının İstanbulmetrosundaki yolculukları sırasında Turkcell’in LTE altyapısı sayesinde Turkcell servislerden faydalanmaya devam edebileceklerini söyledi.

Açıklamaya göre Turkcell kullanıcıları İstanbul metrosunda fizy üzerinden çevrimiçi müzik dinlemeye, TV+ üzerinden yayınları seyretmeye, Dergilik üzerinden dergi ve gazeteleri okumaya, ayrıca BİP üzerinden de arkadaşları ile mesajlaşmaya devam edebilecekler.

Turkcell servislerinden faydalanılabilecek LTE şebekesi metro hattında çoktan etkinleştirildi. Turkcell servisleri dışında standart mobil internet hizmetinin kullanılıp kullanılamayacağı konusunda ise Turkcell ya da diğer operatörlerden bir açıklama yapılmadı.

BiP’le iki telefon taşıma derdi de bitiyor

BiP sayesinde iki farklı numarayı artık tek cihazda kullanabilecek. Turkcell mühendisleri tarafından BiP’e kazandırılan bu yenilikçi özellik sayesinde; iki farklı numara kullananlar diğer hattını BiP’e taşıyarak, ikinci telefonlarına veda edecek. İkinci Numaram BiP’te servisi sayesinde BiP’e tanımlanacak ikinci numara ile BiP üzerinden arama yapılabilecek, aramalar karşılanabilecek ve SMS’ler alınabilecek. Böylece çift hat kullanmak zorunda olanlar ikinci cihaz taşıma derdinden kurtulacak. 

Avrupa’da ve Türkiye’de bir ilk olan bu özellik çok kısa bir süre sonra yurtdışında BiP kullananlar için de hayata geçirilecek. Bu özellik sayesinde Avrupa’da yaşayan Türkler hem yaşadığı ülkenin hattını hem de Türkiye hattını tek telefonda kullanmaya başlayarak hatlarının kapanması derdinden de kurtulacak.

istanbul turkcell metro
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
PTT üzerinden yapılıyor! Rekor kırdı
PTT üzerinden yapılıyor! Rekor kırdı
PTT'nin elektrikli araçları, Adalar'da hizmete başladı
PTT'nin elektrikli araçları, Adalar'da hizmete başladı