Turkcell, küresel blockchain konsorsiyumuna katıldı

Turkcell, dünyadaki telekomünikasyon devlerinin yer aldığı, telekom operatörlerinin küresel blockchain konsorsiyumu Carrier Blockchain Study Group'a (CBSG) dahil oldu. Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu,"CSBG'nin bir parçası olmak, dijital platformlarımızda sunduğumuz hizmetleri geliştirmemize ve müşteri deneyimini en üst düzeye çıkarmamıza yardımcı olacak" dedi.

Turkcell, küresel blockchain konsorsiyumuna katıldı
Turkcell, küresel blockchain konsorsiyumuna katıldı İletişim Haberleri

Turkcell, dünyadaki telekomünikasyon devlerinin yer aldığı, telekom operatörlerinin küresel blockchain konsorsiyumu Carrier Blockchain Study Group'a (CBSG) dahil oldu.

Turkcell'den yapılan yazılı açıklamaya göre, şirket, kurucuları arasında ABD merkezli Sprint’in yanı sıra Japonya merkezli Softbank gibi telekomünikasyon devlerinin de yer aldığı telekom operatörlerinin küresel blockchain konsorsiyumu CBSG'ye katıldı.

Telekom operatörlerinin blockchain konsorsiyumu CBSG, Turkcell'in yanı sıra Güneydoğu Asya Ülkeleri Birliği ve Güney Asya'da hizmet veren Axiata Group Berhad (Axiata), Filipinler'de hizmet veren PLDT Inc, Endonezya'da hizmet veren PT Telekomunikasi Indonesia International (Telin), Vietnam'da hizmet veren Viettel Group ve merkezi Kuveyt'te bulunan Zain Group'un yeni nesil küresel operatörler arası blockchain platformu ve ekosistemi oluşturmanın yollarını araştırmak üzere birlikte çalışma kararı aldı. 

turkcell carrier blockhain
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
PTT üzerinden yapılıyor! Rekor kırdı
PTT üzerinden yapılıyor! Rekor kırdı
PTT'nin elektrikli araçları, Adalar'da hizmete başladı
PTT'nin elektrikli araçları, Adalar'da hizmete başladı