Instagram Video Görüşme Özelliği Kullanımda

Instagram video görüşme özelliği bugün herkesin kullanımına sunuldu. Merakla beklenen Instagram video görüşme özelliğinin tüm detayları haberimizde. Bakalım Instagram, WhatsApp’a rakip olacak mı?

Instagram Video Görüşme Özelliği Kullanımda
Instagram Video Görüşme Özelliği Kullanımda İletişim Haberleri


Facebook’un bünyesinde yer alan Instagram, uzun bir süredir video görüşme özelliğini test ediyordu. Merakla beklenen Instagram video görüşme özelliği bugün herkesin beğenisine sunuldu.

Video görüşme özelliği ile başta aynı çatı altında yer aldığı WhatsApp’a daha sonra da Skype ve Google Duo‘ya rakip olması beklenen Instagram, grup görüşmesi ile farkını ortaya koyacak gibi görünüyor.

Apple’ın bile iOS 12 ile sunacağı grup FaceTime özelliğini sunan Instagram, 4 kişiye kadar aynı anda görüşme yapma imkanı sunuyor. Peki, Instagram üzerinden nasıl video görüşme yapılıyor?

Instagram üzerinden video görüşme yapmak için o kişinin öncelikle kişi listenizde ekli olması gerekiyor. Daha sonra Direkt Mesajlar bölümüne girerek, video görüşme yapacağınız kişiyi seçin. Daha sonra mesajlaşma ekranının sağ üst bölümünde yer alan video butonuna tıklayın.

Instagram video görüşme

Bu işlemleri yaptıktan sonra direkt olarak arkadaşınızı Instagram üzerinden videolu olarak arayabiliyorsunuz. iOS ve Android kullanıcılarının beğenisine sunulan bu özelliği kullanabilmek için Instagram’ın son sürümüne sahip olmanız gerekiyor.

Instagram’ın son sürümünü Android için buradan iOS için ise App Store‘dan indirebilirsiniz. Bakalım Instagram ilerleyen günlerde başka yeni özelliklerini kullanıma sunacak mı?

instigram video iletişim
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
PTT üzerinden yapılıyor! Rekor kırdı
PTT üzerinden yapılıyor! Rekor kırdı
PTT'nin elektrikli araçları, Adalar'da hizmete başladı
PTT'nin elektrikli araçları, Adalar'da hizmete başladı