Siber Güvenlikte Global Büyüme

SAVUNMA Sanayii Müsteşarlığı (SSM), ASELSAN, HAVELSAN, STM, Türksat, Turkcell ve Türk Telekom, Türkiye’nin siber güvenlik alanında global marka hedefi yaratması için harekete geçti.

Siber Güvenlikte Global Büyüme
Siber Güvenlikte Global Büyüme İletişim Haberleri

Geçen yıl kurulan ve Savunma Sanayi Teknolojileri A.Ş. (SSTEK) yürütülen projenin vizyonu, siber güvenlik alanında yetkin insan kaynağı ve markalaşmış yerli ve milli çözümlerle global pazarda rekabetçi ve söz sahibi olmak olarak belirlendi. Bu kapsamda, Türkiye’deki siber güvenlik firmalarının sayısının arttırılması, üyelerinin teknik, idari ve finansal açılardan gelişimlerinin desteklenmesi, siber güvenlik ekosisteminin standartlarının geliştirilmesi, ürün ve hizmetlerin markalaşması, firmaların daha hızlı şekilde ortak pazara girebilmeleri, Ar-Ge, üretim ve pazarlama ortaklığı yapmaları, ihracat miktarlarını artırmaları hedefleniyor.

Savunmanın konusunun sadece Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) araç ve gereçlerinin modernizasyonu ve temini olarak algılanmaması gerektiğini belirten Savunma Sanayii Müsteşarı İsmail Demir, “Sağlık, ulaşım, enerji, haberleşme ve eğitim gibi alanlarda da ülkenin güvenliğinin sağlanması önem taşıyor. Siber alanının boş bırakılmaması gerekiyor” dedi. Çözüm olarak mümkün olduğunca geniş tabanlı ve katılımlı bir kümelenme oluşturmayı planladıklarını vurgulayan Demir, şöyle devam etti: “Kümelenmede, çözümlerin geliştirildiği, geliştirme alanlarının ortak belirleneceği, bir taraftan bilgini artırılması, insan kaynağının yetiştirilmesi, insan kaynağından oluşan şirketlerin ayakta kalmaları, desteklenmeleri, yerli ürünlerin öncelikle kullanılır hale gelmesi gibi bir dizi konuya hep beraber el atmamız gerekiyor.”

global büyüme iletişim türk telekom
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
PTT'nin elektrikli araçları, Adalar'da hizmete başladı
PTT'nin elektrikli araçları, Adalar'da hizmete başladı
Antalya'da PTT Şubesi Soygunu Sanığına 6 Yıl 8 Ay Hapis Cezası
Antalya'da PTT Şubesi Soygunu Sanığına 6 Yıl 8 Ay Hapis Cezası