Haberleşme Toplantısı yapıldı

Çanakkale AFAD toplantı salonundaki toplantıya haberleşme çözüm ortakları olan Türk Telekom, PTT Başmüdürlüğü, Avea A.Ş., Turkcell A.Ş. ve Vodafone A.Ş. ile destek çözüm ortakları olan Boğaz ve Garnizon Komutanlığı, 2'nci Kolordu Komutanlığı, İl Jandarma Komutanlığı, Belediye Başkanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, DSİ 252'nci Şube Müdürlüğü, Sahil Güvenlik Grup Komutanlığı, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ve TRAC Çanakkale Şubesi temsilcileri katıldı.

 Haberleşme Toplantısı yapıldı
 Haberleşme Toplantısı yapıldı İletişim Haberleri


ÇANAKKALE İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından, Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) kapsamında haberleşme toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıda, Bilgi Teknolojileri Kurumu İstanbul Bölge Müdürlüğü tarafından Haberleşme Hizmet Grubu'nun amacı ve olası afetlerde hizmet grubunda görev alan birimlerin rolleri ile sorumlulukları hakkında bilgilendirmeler yapılarak afet ve acil durumların öncesi, sırası ve sonrası için hizmet grubu planının önemine değinildi. Bilgilendirme toplantısının ardından acil durum hizmet grupları kapsamında yapılan plan ve yerel kapasite hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

AFAD İl Müdürü Levent Yılmaz ve 116'ncı Jandarma Eğitim Alay Komutanı Kurmay Albay Hüseyin Topuz, Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) kapsamında yapılan bilgilendirme ve değerlendirme toplantısının ardından PTT Başmüdürü Yaşar Öztürk ve Türk Telekom İl Müdürü Hacı Öztürk'ü ziyaret etti.

Afet ve acil durum hallerinde haberleşmenin ve kurumsal işbirliğinin öneminin ele alındığı ziyaretlerde, Çanakkale'nin haberleşme altyapısı ile ilgili karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.​

TÜRK TELEKOM İLETİŞİM TURKCEL VODAFONE
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
PTT'nin elektrikli araçları, Adalar'da hizmete başladı
PTT'nin elektrikli araçları, Adalar'da hizmete başladı
Antalya'da PTT Şubesi Soygunu Sanığına 6 Yıl 8 Ay Hapis Cezası
Antalya'da PTT Şubesi Soygunu Sanığına 6 Yıl 8 Ay Hapis Cezası