KİT İşçilerinin Tamamına Kadro Ne Zaman Verilecek? KİT Taşerona Kadro

KİT işçilerine kadro verilmesi uygulaması başlatıldı. Peki Türkiye geneli tüm KİT işçilerine taşerona kadro ne zaman verilecek, konu hakkında yeni detaylar belli oldu mu?

KİT İşçilerinin Tamamına Kadro Ne Zaman Verilecek? KİT Taşerona Kadro
KİT İşçilerinin Tamamına Kadro Ne Zaman Verilecek? KİT Taşerona Kadro İletişim Haberleri

Ülkemizde hem devletin hemde özel sektör firmalarının sahibi olduğu kurumlar bulunmaktadır. Bu kurumlara Kamu İktisadi Teşebbüsleri KİT kurumları denilmekte ve KİT kurumlarında çok sayıda personel istihdam etmektedir. Türkiye geneli 100 bine yakın KİT işçisinin olduğu bilinmekte olup taşeron yasası bilindiği üzere KİT işçilerini etkilemedi.

 

Öyle ki KİT işçileri halen kadro almadı. Kadrolar ne zaman verilecek derken Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu çok önemli bir açıklama yaptı ve KİT'lere kadro verilmeye başlandığı ilk uygulamanın da PTT'de olduğu söylendi. Yani Posta ve Telgraf Teşkilatı PTT Anonim Şirketi bünyesinde görev yapmakta olan KİT işçilerine kadroları verildi. Peki diğer işçilere kadro ne zaman verilecek, tüm KİT'lere kadro verilecek mi?

 

TÜM KİTLERE KADRO VERİLECEK

Türkiye geneli 100 bine yakın Kamu İktisadi Teşebbüsleri KİT işçisi bulunmaktadır. Peki tüm KİT işçilerine kadro verilecek mi? Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu tarafından yapılan duyuruda diğer kurumlar içinde imkanların değerlendirileceği ihtiyaçlar halinde KİT'lere kadro verilmeye devam edeceği söylendi. Yani KİT'lere bir anda kadro verilmemesi kurum kurum çalışmaların incelemelerin yapılması ve uzun vadede KİT işçilerine de devlet kadrosunun verilmesi bekleniyor.

kit
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
PTT'den 'Gezegenler' Konulu Anma Pulu ve İlk Gün Zarfı
PTT'den 'Gezegenler' Konulu Anma Pulu ve İlk Gün Zarfı
Kocaeli'de Türk Telekom'a ait bakır kabloları çalan 3 zanlı tutuklandı
Kocaeli'de Türk Telekom'a ait bakır kabloları çalan 3 zanlı tutuklandı