TURKCEL:Bodrum'u BİP'te Bulacaklar

MUĞLA'nın Bodrum İlçesi'ni ziyaret eden milyonlarca turist, Turkcell'in anlık mesajlaşma uygulaması BİP ile kentle ilgili bilgilere erişebilecek.

TURKCEL:Bodrum'u BİP'te Bulacaklar
TURKCEL:Bodrum'u BİP'te Bulacaklar İletişim Haberleri

Bodrum Belediyesi ile Turkcell işbirliği yaptı. BİP'in Keşfet bölümünden Bodrum Belediyesi'nin sayfasını takip edenler, ilçeyle ilgili etkinliklere, plaj, kafe ve restoranlar, mavi yolculuk, tarihi yerler nöbetçi eczane, hastane gibi birçok bilgiye ulaşabilecek. Bodrum Belediye Başkanı CHP'li Mehmet Kocadon, Turkcell Dijital Servisler ve Çözümlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ayşem Ertopuz'un, servis üzerinde çalışanların ve basın mensuplarının katılımıyla Trafo Bodrum Hakan Aykan Kültür ve Sanat Merkezi'nde basın toplantısı düzenlendi. Türkiye'nin en popüler anlık mesajlaşma uygulamalarından olan BİP'in belediyeler tarafından da kullanılmaya başlanmasıyla proje genişletildi. İlk kez Bodrum Belediyesi ile gerçekleşen uygulama kapsamında mesaj bölümüne "Menü" yazılması ile kullanıcılar, çok sayıda aktiviteye ulaşabilecek.

"BİP İLE BODRUM MİLYONLARCA KİŞİYE ULAŞACAK"

BİP'in tüm dünyada 14 milyondan fazla kez indirildiğini belirten Turkcell Dijital Servisler ve Çözümlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ayşem Ertopuz, "BİP özünde inovasyon olan bir servis. BİP ile mesajlaşabilir, görüntülü ve sesli görüşme yapabilirsiniz. Ancak bunlar bizim için yeterli değil. O nedenle geçtiğimiz yıl BİP'e eklediğimiz keşfet bölümünde bugün 100'den fazla servis kullanılıyor. Onlarca farklı işlem, sesli komut veya mesajla gerçekleştirilebiliyor. Bugün Bodrum Belediyesi ile yaptığımız işbirliği ise BİP'in yeniliklerinden birisi. BİP ile artık belediyelerimiz hem kendi sakinlerine hem de misafirlerine hızlıca ulaşabiliyor. O nedenle BİP'teki Bodrum Belediyesi sayfasının belediyelerimizin potansiyellerini göstermesi açısından önemli bir örnek olduğunu düşünüyorum. BİP kullananlar, Bodrum ile ilgili öğrenmek istedikleri her şeye artık tek bir mesaj ile ulaşabilirler. İnanıyorum ki BİP ile Bodrum'a gelen turistlerin tatilleri de daha keyifli geçecek" dedi.

Başkan Kocadon ise, "Bugün Turkcel'le birlikte Türkiye'de bir ilki başarmaktan mutluyuz. Sosyal medya denen bir algı var. Tüm dünya artık bununla yönetiliyor. Sosyal medya ile iyi geçinmeli. Çünkü artık, tur operatörlerinin işi bitecek. İnsanlar bir düğmeye basarak, tatilini, otelini, uçağını her şeyini programlayacak. Ben de iyi geçiniyorum ama kendi cep telefonum özellikli bir telefon değil, sadece yeşil ve kırmızı düğmeden ibaret. Ama sanmayın ki sosyal medyadan uzağım. Arkamda çok güçlü bir sosyal medya ekibim var. Malta Başbakanı'nın elinden yöresini sosyal medyada en iyi tanıtan belediye başkanı ödülünü aldım. 14 milyon gibi bir indirmeden bahsediliyor ve mutlu etti bizi. Bodrum'un birinci geçim kaynağı turizm, en önemli tanımda tavsiyedir. Bu tanımlar sürdükçe de turist gelmeye devam edecektir. Bir ilke imza atmanın mutluluğunu yaşıyorum" dedi. 

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon'un, hoşgeldin mesajı ile takipçilerini karşıladığı Bodrum Belediyesi'nin BİP sayfasından, tarihi yerler ile ilgili genel bilgiler ve harita bilgileri, kafeler ile ilgili genel bilgiler ve harita bilgileri, pazarlar ile ilgili genel bilgiler ve harita bilgileri, plajlar ile ilgili bilgiler ve en yakın plajları sorgulayabilme seçeneği, eczaneler ve hastaneleri görüntüleyebilme, en yakın eczaneler ile nöbetçi eczaneleri sorgulayabilme seçeneği, Belediye portalına tek tıkla yönlendirme, Bodrum'un haritası ve ilçe ile ilgili genel bilgiler, Marinalar ile ilgili bilgiler, Yel Değirmenler'i ile ilgili bilgiler, Mavi yolculuk ile ilgili bilgiler ve Bodrum'daki etkinliklerle ilgili detaylara ulaşabilme imkanı sunulacağı belirtildi.

turkcel bip iletişim internet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
PTT'den 'Gezegenler' Konulu Anma Pulu ve İlk Gün Zarfı
PTT'den 'Gezegenler' Konulu Anma Pulu ve İlk Gün Zarfı
Kocaeli'de Türk Telekom'a ait bakır kabloları çalan 3 zanlı tutuklandı
Kocaeli'de Türk Telekom'a ait bakır kabloları çalan 3 zanlı tutuklandı