Türk Telekom'dan az gören çocuklara sanat atölyesi

Türk Telekom'un Engelsiz Yaşama Derneği (EyDer) ile hayata geçirdiği "Günışığı" projesi, az gören çocuklar için çevrimiçi bir sanat etkinliği gerçekleştirdi

Türk Telekom'dan az gören çocuklara sanat atölyesi
Türk Telekom'dan az gören çocuklara sanat atölyesi İletişim Haberleri

Türk Telekom'un Engelsiz Yaşama Derneği (EyDer) ile hayata geçirdiği 'Günışığı' projesi, az gören çocuklar için çevrimiçi bir sanat etkinliği gerçekleştirdi.

Şirket açıklamasına göre, Türk Telekom, sosyal sorumluluk faaliyetlerine devam ediyor. Türk Telekom ve İstanbul Modern iş birliğiyle düzenlenen ve önümüzdeki dönemde de devam etmesi planlanan 'Sanatın Günışığı Atölyeleri 2020' kapsamında, 'Günışığı çocuklarına' çevrimiçi sanat eğitimi verildi.

Günışığı çocuklarına geometrik şekillerin çağdaş sanat ve gündelik yaşamda kullanımının tanıtıldığı etkinlikte, sanat tarihi ile sanatçıların İstanbul Modern Sanat Müzesi Koleksiyonu'nda yer alan eserleri hakkında da bilgiler aktarıldı.

Dijital ortamda gerçekleştirilen programda, İstanbul Modern Sanat Müzesi Koleksiyonu'ndan Osman Dinç'in 'Demir Çağı (Üçlü Davul)', Sterling Ruby'nin 'BC (3030)', Ardan Özmenoğlu'nun 'İstanbullu, Berliner', Sarah Morris'in 'WTC' ve Adnan Çoker'in 'Retrospektif II' adlı çalışmaları yorumlandı. Etkinliğin son bölümünde ise çocuklar, kağıtları keserek elde ettikleri çeşitli geometrik şekilleri bir araya getirerek özgün biçimler ve yeni karakterler oluşturdu.

türk telekom eyder engelsiz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İşçi sendikaları ayaklandı: ''Teklifi geri çekin!''
İşçi sendikaları ayaklandı: ''Teklifi geri çekin!''
PTT'den 'Gezegenler' Konulu Anma Pulu ve İlk Gün Zarfı
PTT'den 'Gezegenler' Konulu Anma Pulu ve İlk Gün Zarfı