PTT’den Emeklilere 450 TL Promosyon Fırsatı

Emeklilerin yaşam kalitesinin arttırılması için 2017 yılının Mart ayından itibaren promosyon uygulaması başlatılmıştı. Emeklilere aylıklarının karşılığında verilen promosyon imkanı için Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile bankalar arasında protokol imzalanmıştı. Bankacılık faaliyetlerine son yıllarda hız veren PTT’de milyonlarca emekli aylığına promosyon müjdesi verdi.

PTT’den Emeklilere 450 TL Promosyon Fırsatı
PTT’den Emeklilere 450 TL Promosyon Fırsatı İletişim Haberleri

Emekli maaş müşterilerinin belirlenen şartlara uygunluk göstermesi halinde promosyon imkanından faydalanabilecek. PTT promosyonlarından kimler yararlanabilecek? Promosyon şartları nelerdir? PTT promosyon miktarı ne kadardır? İşte PTT promosyonlarına dair merak edilen bütün detaylar…
Milyonlarca emekliyi yakından ilgilendiren emekli promosyon ödemeleri için gözler PTT’nin kampanyalarına çevrildi. Türkiye’de faaliyet gösteren tüm bankaların emeklileri müşteri olmaya ikna etmek için sunduğu birbirinden cazip kampanya fırsatları rekabetin dozunu iyice arttırdı. Büyük oranda emekli müşterisine sahip olan PTT ise, bu yarıştaki yerini hızlıca aldı. PTT promosyon imkanın yanında müşterileri için avantajlı kampanya seçenekleri de sunuyor. Emekli olma tarihine bakılmaksızın; eski ya da yeni tüm emekliler PTT’ye 3 yıl maaş alacağına dair taahhüt vererek promosyon imkanından faydalanabilecek. Emekliler, maaşlarına ek olarak tek bir sefere mahsus olmak üzere ödeme alabilecek.

PTT Emeklilik Promosyon Şartları Nelerdir?

PTT’den maaş alan emekliler için promosyon şartları belirlenmiştir:

• Emekli 3 yıllık maaş ödemesini PTT'den alacağına dair taahhüt vermelidir.

• PTT Bank ile sözleşme imzalanmalıdır.

• Müşterilerin otomatik ödeme talimatı, ek kart, kredili mevduat hesabı ya da kredi kartı alma gibi koşullar ortadan kaldırılmıştır. Maaşını PTT’den alan her müşteri promosyon imkanından yararlanabilir. 

PTT’nin Maaş Müşterilerine Sunduğu Ekstra Avantajlar Nelerdir?

Maaşlarını PTT'den alacak olan emekliler, maaş miktarına bağlı olarak verilen ek promosyon ücretlerinin yanında avantajlı kampanyalardan da yararlanabilir.

• PTT kargo gönderiminde yüzde 20 indirim.

• PTT'den yapılan havalelerde yüzde 20 indirim bulunur.

• Online ticaret işlemlerinde yüzde 10 indirim kullanabilirler.

• ATM’lerden tek seferde ücretsiz şekilde maaş çekebilirler.
• Hesap işletim ücreti bulunmamaktadır.

PTT Emekli Promosyonu Ne Kadardır?

Banka promosyonu uygulaması üçüncü yılını doldururken, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), bankalarla yeniden masaya oturacak ve promosyon miktarları için düzenleme yapılacak. SGK’nın yaptığı açıklamaya göre; Türkiye Bankalar Birliği’yle yapılan görüşmenin sonrasında promosyon miktarında artışa gidilebileceği aktarıldı. Buna bağlı olarak PTT müşterilerine verilen promosyon ücretlerinde artış yapılacağı tahmin ediliyor. Şu an için yapılan promosyon ödemeleri ise belirlenmiştir:

• 1000 liradan az maaş alanlar 300 TL,
• 1.000-2.000 TL arasında maaş alan emeklilere 375 TL
• 2.000 TL'den fazla maaşı olanlara ise 450 TL 

PTT Emekli Promosyon Ödemeleri Ne Zaman Yapılır?

PTT emekli promosyonunun ödenme şekli T.C. kimlik numarasının son hanesindeki rakama göre promosyon alınacak aylar belirlenmiştir. Müşteriler kendileri için seçilen aylarda ödemelerini alabilir:

• Kimlik numaranızın son hanesi 0 – 2 ise Mart ayında
• Son hanesi 4 – 6 olanlar Nisan ayında
• Son hanesi 8 olanlar Mayıs ayında

Anlaşma süresi olan 3 yılın bitmesi halinde ödeme tarihinden önce en yakın PTT şubesine giderek bizzat promosyon başvurunuzu yapabilirsiniz. Aynı zamanda başka bankadan emekli maaşı alıyorsanız; PTT şubesi veya e-Devlet kapısı üzerinden online işlemler ile maaşınızı PTT’ye taşıyabilirsiniz. Banka değişikliği sırasında promosyon ödemenizi aldıysanız; maaşınızı yeni taşıdığınız PTT’den tekrardan promosyon almanız mümkün değildir. PTT İle Anlaşmalı Olan Bankalar Hangileridir?Ayrıca emekli maaşı müşterileri sadece PTT şubeleri veya ATM’lerinden değil; PTT ile anlaşmalı olan bankalardan da promosyon ödemelerini alabilirler. PTT ile anlaşması olan ve promosyon imkanından yararlanılabilecek bankalar belirlenmiştir:

PTT EMEKLİ PROMOSYON HABER İŞ EMEKLİ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
PTT üzerinden yapılıyor! Rekor kırdı
PTT üzerinden yapılıyor! Rekor kırdı
PTT'nin elektrikli araçları, Adalar'da hizmete başladı
PTT'nin elektrikli araçları, Adalar'da hizmete başladı