Türk Telekom Hisseleri Değer Kazandı

Türk Telekom, 2019’da hisseleri en fazla değerlenen telekom operatörü oldu. Türk Telekom Finans Genel Müdür Yardımcısı Kaan Aktan, “Türk Telekom’un 2018’de 3.90 TL olan hisse değeri yüzde 89 artışla 7.37 TL’ye ulaştı. Türk Telekom hisseleri hızlı değerlendi

Türk Telekom Hisseleri Değer Kazandı
Türk Telekom Hisseleri Değer Kazandı İletişim Haberleri


Aynı dönemde BIST 100’ün TL cinsinden getirisi ise yüzde 30 oldu” dedi. Şirketten yapılan açıklamada, 2019 yılının ilk 9 ayı içerisinde kaydedilen finansal performansın hisse fiyatlarına yansıdığı belirtilerek, hissenin 2019’da dolar cinsinden yüzde 68 getiri sağladığı vurgulandı.

Net kar hızlı arttı

Türk Telekom Finans Genel Müdür Yardımcısı Kaan Aktan şunları kaydetti: “2019’un ilk 9 ayında yüzde 15.6’lık büyüme ve 1.9 milyar TL net kar ile son 11 yılın gelir artışında rekor kırdık. Net Borç/FAVÖK oranı ise güçlü nakit akışını ve güçlü FAVÖK büyümesini yansıtarak geçtiğimiz dört yılın en düşük seviyesi olan 1.55’e geriledi. Ayrıca etkin bilanço yönetimimiz ile net açık yabancı para pozisyonumuz üçüncü çeyrek 2018’de 1 milyar 767 milyon dolar seviyesinden 446 milyon dolar seviyesine geriledi. Gelir tablosunun kur hareketlerine duyarlılığı azaldı. Net kâr dikkat çekici bir artış gösterdi ve son 7 seneki en yüksek seviyeye erişerek 1 milyar 862 milyon TL oldu.” Aktan, “Bu sonuçlar, müşteri memnuniyeti önceliğiyle gerek penetrasyon artışı gerekse sürdürülebilir abone kazanımı hedeflerimiz için atacağımız adımlar konusunda bize güven veriyor” ifadelerini kullandı.

kaan aktan türk telekom hisse senedi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
PTT üzerinden yapılıyor! Rekor kırdı
PTT üzerinden yapılıyor! Rekor kırdı
PTT'nin elektrikli araçları, Adalar'da hizmete başladı
PTT'nin elektrikli araçları, Adalar'da hizmete başladı