Türk Telekom’dan Kesintisiz Hizmet

Türkiye’nin en önemli telekomünikasyon şirketlerinden birisi olan Türk Telekom, milyonlarca abonesi ile göz dolduruyor. Sabit telefon hatları ile yolculuğuna başlayan marka; bugün cep telefonu, internet ve eğlence kanalları alanında da milyonlarca aboneye hitap ediyor.

Türk Telekom’dan Kesintisiz Hizmet
Türk Telekom’dan Kesintisiz Hizmet İletişim Haberleri


Büyük marka olmanın sorumluluğu ile Türk Telekom müşteri hizmetleri ve teknik servisi 24 saat hizmet veriyor. Abonelerinin hizmetlerden daha kaliteli yararlanması için telefon direkleri ve yayın kabloları gibi teknik unsurlar yeni nesilleri ile değiştiriliyor. Fiber ağlar daha yüksek hızı, yeni baz istasyonları ise daha fazla kapsama alanını abonelerle buluşturuyor.

Türk Telekom’da Neden Kesinti Yaşanıyor?
Güncel raporlar dikkate alındığında Türk Telekom’un tüm kategorilerde 47 milyon abonesi bulunuyor. Bu abonelerden bir kısmı çeşitli sebeplerde aldıkları hizmette aksaklık yaşıyor. Türk Telekom müşteri hizmetleri;  gün aşırı gelen şikâyetlerle ilgileniyor ve birçok sorunu anında çözüme kavuşturuyor. Teknolojik geliştirmelere rağmen aşağıdaki sebeplerle Türk Telekom’da can sıkıcı hizmet sorunları görülebiliyor:

·         Altyapı çalışmalarının olması

·         Ağ kablolarının zarar görmesi

·         Telefon direklerinin yıkılması

·         Baz istasyonlarının zarar görmesi

·         Baz istasyonlarının yetersiz olması

·         Modem vb. cihazların bozulması

İnternet Kesintilerinde Nereyi Aramak Gerekiyor?
Türk Telekom’un hizmetleri arasında en çok sorun internet hizmetinde yaşanıyor. Planlı kesintiler önceden internet sitesi aracılığı ile abonelere bildirilerek tedbir almaları sağlanıyor. Türk Telekom müşteri hizmetleri internet konusunda gelen diğer şikâyetlerde öncelikle olası sorunu belirliyor ve abonelerden aldığı bilgiler doğrultusunda onları yönlendiriyor. Sorun uzaktan çözülemeyecek derecede ciddi ise teknik servis kaydı oluşturularak müşterilerden beklemesi isteniyor. İnternet ağlarında problem olan aboneler için aşağıdaki numaralar geçerli oluyor:

·      444 1 444= İnternet hattını bireysel olarak kullanan aboneler

·      444 4 564= İnternet hattını kurumsal firma adına kullanan aboneler

Pratik Çözüm Hattı Nasıl Çalışıyor?
Türk Telekom müşteri hizmetleri servisini kullanmaya gerek olmada kolay şekilde sonuç almanın alternatif bir yolu bulunuyor. Türk Telekom tarafından devreye sokulan “Pratik Çözüm” uygulaması ile aboneler kendi başlarına aşağıdaki işlemleri yapabiliyor:

·         İnternet bağlantısının kurulması ile ilgili sorunların belirlenmesi

·         Bilgisayardaki internet bağlantısı ayarlarının yapılması

·         Kablosuz misafir ağının oluşturulması

·         Kablosuz internetle ilgili ayarların değiştirilmesi

·         Modemde yaşanan problemlerin giderilmesi

Türk Telekom müşteri hizmetleri için üyelik ya da şifre gibi bir ön koşul gerekmemesine rağmen, Pratik Çözüm servisinden yararlanmak isteyen kullanıcılardan üye olmaları isteniyor. Üyelikler https://pratikcozum.turktelekom.com.tr bağlantısından yapılıyor. Daha sonra cep telefonu numarası ve şifre girilerek sisteme giriliyor. Ücretsiz olan bu servis, hiçbir güvenlik riski taşımıyor ve hızlı sonuç veriyor. Yaklaşık 300 bin ADSL kullanıcısı, internete girişte yaşadıkları sorunlarla ilgili Türk Telekom müşteri hizmetleri yerine pratik çözümü kullanıyor. Kurum yetkilileri, pratik çözümle ilgili abonelerden olumlu dönüş aldıklarını söylüyor. Özellikle zamandan büyük tasarruf sağlayan uygulamanın sorunları algılama ve çözme  süresi 2 dakika ile 5 dakika arasında değişiyor.

türk telekom iletişim
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İşçi sendikaları ayaklandı: ''Teklifi geri çekin!''
İşçi sendikaları ayaklandı: ''Teklifi geri çekin!''
PTT'den 'Gezegenler' Konulu Anma Pulu ve İlk Gün Zarfı
PTT'den 'Gezegenler' Konulu Anma Pulu ve İlk Gün Zarfı