Türk Telekom'da 1 istifa 1 atama

Türk Telekom (TTKOM) üst yönetiminden bir istifa ve bir atama haberi geldi. Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yer alan bildirime göre, Yönetim Kurulu Üyesi Emre Derman şirketteki tüm görevlerinden istifa ederek ayrıldı.

Türk Telekom'da 1 istifa 1 atama
Türk Telekom'da 1 istifa 1 atama İletişim Haberleri

İstifa eden Derman'dan boşalan üyelik görevine ise, selefinin kalan süresi boyunca görev yapmak üzere A grubu pay sahibi tarafından aday gösterilen Hazine ve Maliye Bakan danışmanı ve Borsa İstanbul Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Ertuğrul Altın atandı. 

Söz konusu atamanın, şirketin yapılacak olan ilk Genel Kurul toplantısında Kurul'un onayına sunulacağı ifade edildi. 

Ertuğrul Altın kimdir?

1967 yılında doğan Ertuğrul Altın, Yıldız Üniversitesi’nden Makine Mühendisi olarak mezun olmuş ve Marmara Çağdaş Yönetim Teknikleri Vakfı-Maine Üniversitesi Yönetim Sertifika Programına (sekiz ay) başarı ile tamamlamıştır. Ayrıca Marmara Üniversitesi Avrupa Topluluğu Enstitüsü’nde Master programına devam etmiştir.

İş hayatına 1990 yılında Aile Şirketinde başlamış, 1996-2004 yılları arası İGDAŞ mühendis, uzman, şef, müdür ve en son Bölge Müdürü, 2004-2008 yılları arasında Çalık Grubunda Bursagaz Genel Müdürü olarak görev yapmıştır. 2008-2009 yıllarında Serbest Danışmanlık yapmış ve “Dört Yılda Kalite Ödülüne, Bir Örnek Olay” kitabını yazmıştır. 2009-2011 yıllarında Zorlu Grubunda Trakya Gaz ve Gazdaş Şirketlerinin Genel Müdürlüğü, 2011-2013 yılları arasında TANAP Genel Müdürlüğü yapmış, SOCAR Turkey adına müzakere sürecinde bulunmuş, 2014-2015 arasında SOCAR adına TANAP’ta Teknik Kontrat Komitesi Üyesi olarak çalışmıştır. 2015-2017 yıllarında Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’nda Bakan Danışmanı olarak görev yapmıştır.

Aynı zamanda Hazine ve Maliye Bakan danışmanlığı görevini de sürdüren Altın 27 Eylül 2018 tarihli Olağan Genel Kurul toplantısında Borsa İstanbul Yönetim Kurulu üyesi olarak seçilmiştir. Evli ve iki çocuk babası olan Altın, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İşçi sendikaları ayaklandı: ''Teklifi geri çekin!''
İşçi sendikaları ayaklandı: ''Teklifi geri çekin!''
PTT'den 'Gezegenler' Konulu Anma Pulu ve İlk Gün Zarfı
PTT'den 'Gezegenler' Konulu Anma Pulu ve İlk Gün Zarfı