Çevrimiçi Gazetecilik kitabı raflardaki yerini aldı

Akademisyen Dr. Aysel Çetinkaya’nın kaleme aldığı ‘İçerik Üretiminden Reklama Çevrimiçi Gazetecilik’ isimli ilk kitabı raflardaki yerini aldı

Çevrimiçi Gazetecilik kitabı raflardaki yerini aldı
Çevrimiçi Gazetecilik kitabı raflardaki yerini aldı İletişim Haberleri

Kocaeli Üniversitesi Gazetecilik Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Aysel Çetinkaya, akademik çalışmalarının bir kısmının yer aldığı “İçerik Üretiminden Reklama Çevrimiçi Gazetecilik” adını verdiği ilk kitabı satışa çıktı. Nobel Akademik Yayıncılık’tan çıkan kitapta Çetinkaya, basılı gazetelerle birlikte günümüzde önem kazanan çevrimiçi gazeteciliği, buna bağlı olarak ortaya çıkan mülkiyet yapısı ve ekonomik sorunları ele alıyor.

REKLAM VE YAZI İŞLERİ BAĞI ANLATILIYOR

Eserde ayrıca temelde reklam gelirine dayanan bu ekonomik modelde Türkiye’deki çevrimiçi gazeteciliği, içinde faaliyet gösterdiği medya piyasasını da göz önünde tutarak maliyet yapısı, gelir modeli ve reklam – içerik bağı yönünden inceleniyor. Çetinkaya, çevrimiçi gazetelerin ilgili bölümlerinden yetkililerle yaptığı görüşmelerden özgün ve aydınlatıcı bulgulara ulaşarak okuyucunun kafasındaki reklam ve yazı işleri arasındaki bağa dair sorunları gidermeyi amaçlıyor.

DÖRDÜNCÜ GÜÇ: MEDYA

Dr. Aysel Çetinkaya’nın bu eseri, modern kamusal örgütlenmenin üçlü yapısı olarak bilinen yasama, yürütme ve yargı güçlerine eşlik eden dördüncü gücün, yani medyanın mutfağı olarak adlandırılan yazı işleri süreçlerine ve içeriklere gerçekçi ve eleştirel bir gözle bakabilmenin yolunu da açıyor.

cevrimici_gazetecilik_cmyk_kopya.jpg

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
PTT üzerinden yapılıyor! Rekor kırdı
PTT üzerinden yapılıyor! Rekor kırdı
PTT'nin elektrikli araçları, Adalar'da hizmete başladı
PTT'nin elektrikli araçları, Adalar'da hizmete başladı