PTT, 2019’da drone ile kargo dağıtmaya hazırlanıyor

PTT Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Bozgeyik, drone ile kargo dağıtımına başlayacaklarını açıkladı. Bozgeyik açıklamasında, ” 2019’dan çok umutluyuz. Büyüme trendimiz son yıllarda her yıl rekor kırarak gerçekleşiyor. İnşallah drone ile kargo taşımacılığını bu yıl başlatmış olacağız” ifadelerine yer verdi.

PTT, 2019’da drone ile kargo dağıtmaya hazırlanıyor
PTT, 2019’da drone ile kargo dağıtmaya hazırlanıyor İletişim Haberleri

Drone ile kargo teslimatı ilk etapta Ankara’da başlayacak

PTT Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Bozgeyik, pilot il olarak Ankara’da başlayan drone ile kargo dağıtımı İstanbul ve İzmir’de de yaygınlaştırılacaklarını belirtti.

Türkiye’de drone ile kargo teslimatı dönemini başlatacak olan PTT’nin Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Bozgeyik, Vatandaşların kargolarını istedikleri yerde, istedikleri zamanda, kendilerine gönderilen özel şifre vasıtasıyla alabileceğini söyleyerek,  Kargomatik makinelerinden 100 tanesinin pilot il olarak Ankara’ya yerleştirildiğini belirtti. Bozgeyik, ”Kargo hizmetlerimizde, gün içerisinde evde bulunamamadan kaynaklanan sorunları aşabilmek için kendi mühendislerimizle yerli ve milli ”Kargomatik’lerimizi ürettik. Hükümetimizin İkinci 100 Günlük Eylem Planı projeleri arasında yer alan yerli ve milli Kargomatik makinelerimizden 100 tanesini pilot il olarak Ankara’ya yerleştirdik. Şimdi İzmir ve İstanbul’da da bu projemizi yaygınlaştırıyoruz. Bu projemizle vatandaşlarımızın kendilerine ulaştırılacak kargoları günün istenen saatinde, istedikleri noktadan, gönderilen özel şifrelerle alabilmelerine imkan sağladık.” dedi.

ptt drone kargo
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
PTT'nin Yenilenen Hizmetleri Manisa TSO'da Anlatıldı
PTT'nin Yenilenen Hizmetleri Manisa TSO'da Anlatıldı
Bakan Turhan:Milli Uydumuz Türksat 6A’yı 2021 Yılında  Fırlatacağız
Bakan Turhan:Milli Uydumuz Türksat 6A’yı 2021 Yılında Fırlatacağız