Türk-İş'ten Tank Palet çıkışı: Milli üretim bağımsızlığın vazgeçilmezi

Türk-İş Başkanlar Kurulu, yayınladığı 6 maddelik bildiride, özelleştirilmek istenen Tank Palet Fabrikası'yla ilgili, 'Özelleştirmeler ekonomide olumlu sonuç vermiyor. Türk Telekom, SEKA ve şeker fabrikaları bunun örneği. Milli üretim ekonomik bağımsızlığımız için vazgeçilmezdir' denildi.

Türk-İş'ten Tank Palet çıkışı: Milli üretim bağımsızlığın vazgeçilmezi
Türk-İş'ten Tank Palet çıkışı: Milli üretim bağımsızlığın vazgeçilmezi İletişim Haberleri

Türk-İş Başkanlar Kurulu toplantısı genel merkezde yapıldı. Genel Başkan Ergün Atalay’ın başkanlığında yapılan toplantıda çalışma hayatıyla ilgili gündemdeki konular masaya yatırıldı.

Toplantı sonrasında da 6 maddelik bir bildirge yayınlandı. Bildirgede kamudaki taşeron çalışanların durumu ve Sakarya’daki Tank Palet Fabrikası’nın özelleştirilme kararının toplantının gündemine alındığı belirtildi.

Taşerondan kadroya geçemeyen çalışanlarla ilgili bildirgede, "KİT’lerde ve bazı özel bütçeli kuruluşlarda çalışan taşeron işçilerinin kadro talebi verilen sözlere rağmen karşılanmadı. " ifadeleri kullanıldı. Açıklamada "Kamuda taşeron uygulaması tamamıyla sona erdirilmelidir” denildi.

Bildiride, özelleştirme kapsamına alınan Sakarya'daki Tank Palet Fabrikası ile ilgili de çarpıcı ifadeler kullanıldı.

"Milli bir kuruluşumuz, savunma sanayiimizin önemli bir işyeri için alınan karar yeniden değerlendirilmelidir. Özelleştirme uygulamalarının kamuoyuna sunulduğu gibi ekonomide olumlu sonuçlara yol açmadığı yaşanan gelişmelerle ortaya çıkmıştır. Türk Telekom, SEKA, Şeker Fabrikaları bunun güncel ve somut örneğidir. Yerli ve milli üretim, kendi kaynaklarımıza dayalı sürdürülebilir büyüme ekonomik bağımsızlığımız için vazgeçilmezdir."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
PTT'den 'Gezegenler' Konulu Anma Pulu ve İlk Gün Zarfı
PTT'den 'Gezegenler' Konulu Anma Pulu ve İlk Gün Zarfı
Kocaeli'de Türk Telekom'a ait bakır kabloları çalan 3 zanlı tutuklandı
Kocaeli'de Türk Telekom'a ait bakır kabloları çalan 3 zanlı tutuklandı