Türk Telekom’da yeni atamalar

Türk Telekom tarafından KAP'a yapılan açıklamada Risklerin Erken Saptanması ve Yönetimi Komitesinde Mazen Abou Chakra ile Cenk Serdar’ın istifası üzerine boşalan üyeliklere Yönetim Kurulu Üyeleri Hakan Aran ve Bülent Aksu seçildiği bildirildi.

Türk Telekom’da yeni atamalar
Türk Telekom’da yeni atamalar İletişim Haberleri

Türk Telekom’da Risklerin Erken Saptanması ve Yönetimi Komitesinde Mazen Abou Chakra ile Cenk Serdar’ın istifası üzerine boşalan üyeliklere Yönetim Kurulu Üyeleri Hakan Aran ve Bülent Aksu seçildi.

Şirket tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan atama açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Yönetim Kurulu kararları uyarınca Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) Kurumsal Yönetim Tebliği’nde yer alan Kurumsal Yönetim İlkeleri’nin 4.5.1. maddesi gereğince Risklerin Erken Saptanması ve Yönetimi Komitesi’nde Mazen Abou Chakra ile Cenk Serdar’ın istifası üzerine boşalan üyeliklere Yönetim Kurulu Üyeleri Hakan Aran ve Bülent Aksu seçilmiştir. Denetim Komitesi’nde İbrahim Eren’in istifası üzerine boşalan üyeliğe Bağımsız Yönetim Kurulu üyesi Selim Dursun seçilmiştir. Denetim Komitesi Üyesi olan Yiğit Bulut Denetim Komitesi Başkanı olarak seçilmiştir. Kurumsal Yönetim Komitesi’nde Eren’in istifası üzerine boşalan üyeliğe Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Nureddin Nebati Kurumsal Yönetim Komitesi Başkanı olarak seçilmiştir.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
PTT'nin elektrikli araçları, Adalar'da hizmete başladı
PTT'nin elektrikli araçları, Adalar'da hizmete başladı
Antalya'da PTT Şubesi Soygunu Sanığına 6 Yıl 8 Ay Hapis Cezası
Antalya'da PTT Şubesi Soygunu Sanığına 6 Yıl 8 Ay Hapis Cezası