Konyalı Çiftçiler yetkililere sesleniyor: ''Bu yükü omuzlarımızdan alın!''

Geçtiğimiz yaz aylarında Tarım ve Kredi Kooperatifleri ile Ziraat Bankası borçlarının ertelendiği söylenen Konyalı çiftçi büyük bir şok yaşadı. Borçlar yarın icraya gidiyor.

Konyalı Çiftçiler yetkililere sesleniyor: ''Bu yükü omuzlarımızdan alın!''
Konyalı Çiftçiler yetkililere sesleniyor: ''Bu yükü omuzlarımızdan alın!'' İletişim Haberleri

Konya’nın Yunak İlçesine bağlı Sülüklü Mahallesinde çiftçileri zor günler bekliyor. Geçtiğimiz yaz verilen borç erteleme sözünün yerine getirilmediğini iddia eden çiftçiler yetkililerin seslerini duymasını istedi.

Mahallede çiftçilik ile uğraşan Turan Uzun, kış aylarında ceplerinde bir çuval yem alacak parası dahi olmayan çiftçilerin bu süreçte borçlarının ertelenmemesi sonucu iflasla karşı karşıya olduklarını söyledi. Devletin yazın erteleme sözünü verdiği borçlarının Tarım Kredi Kooperatifi tarafından işleme konularak icralık olduğunu belirten Uzun, “Yarın ertelemeye girmeyen ve yapılandırılmayan tüm borçlar icraya gidecek, eğer giderse hepimiz mağdur olacağız.” dedi.  

Yetkililer sesimizi duysun!

Yaşanan tüm bu gelişmelere rağmen hala umutlarının olduğunu söyleyen çiftçiler, yetkililerin seslerini duymasını ve geçmiş borçlarının erteleme kapsamına alınması ile faizlerin silinmesini istedi. Daha önce afetlerden dolayı ertelemeye giren ve bu haktan yararlanan çiftçiler olduğunu belirten mahalle sakinleri, “bizlerde büyük bir krizin eşiğinden geçtik, biz de bu yüzden yararlanmak istiyoruz” dedi.

Faizlerin şu an %41 olduğunun altını çizen çiftçiler, böyle büyük bir yükün altından kalkamayacağını ifade etti.

Çiftçiler şimdi yetkililerden gelecek güzel haberi bekliyor.

Haber: Ali DEMİRASLAN 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türk Telekom'un Genç Sporcularından Yeni Madalyalar
Türk Telekom'un Genç Sporcularından Yeni Madalyalar
 Dünya Genelinde Whatsaps Neden Çöktü
Dünya Genelinde Whatsaps Neden Çöktü