Turkcell'li millilerden dünya yüzme şampiyonasında 13 rekor

Turkcell ve Türkiye Yüzme Federasyonu iş birliğinde yeni bir döneme giren Türk yüzmesinin yıldızları, Dünya Kısa Kulvar Yüzme şampiyonasından 13 rekorla döndü.

Turkcell'li millilerden dünya yüzme şampiyonasında 13 rekor
Turkcell'li millilerden dünya yüzme şampiyonasında 13 rekor İletişim Haberleri

Turkcell'den yapılan açıklamaya göre, Gençlik ve Spor Bakanlığı himayesinde Turkcell ve Türkiye Yüzme Federasyonu iş birliğinde yeni bir döneme giren Türk yüzmesinin önemli yıldızları dünya arenasında tarih yazdı.

Çin’in Hangzhou kentinde gerçekleşen organizasyonda Türkiye’yi temsil eden 8'i erkek, 7'si kadın olmak üzere 15 sporcu, çok önemli başarılara imza attı. Ay yıldızlı sporcular, şampiyonada 3 final, 2 de yarı final yüzme başarısı gösterdi ve 13 Türkiye rekoru kırdı.

Dün tamamlanan 14. FINA Dünya Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası'nda ay yıldızlılar adına Selen Özbilen, Aleyna Özkan, Ekaterina Avramova, Viktoria Zeynep Güneş, Nida Eliz Üstündağ, İmge Roza Erdemli, Beril Böcekler, Hüseyin Emre Sakcı, Ümitcan Güreş, Berk Özkul, Yalım Acımış, Kemal Arda Gürdal, İskender Başlakov, Berkay Ömer Öğretir ve Erge Can Gezmiş mücadele etti.

Finalde yarışan Hüseyin Emre Sakçı, Dünya 5'inciliğini Türkiye'ye kazandırdı. Emre Sakçı, 50 metre kurbağalama yarışında 25,89 derecesiyle 19 yaş üstünde yeni Türkiye rekorunun sahibi oldu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İşçi sendikaları ayaklandı: ''Teklifi geri çekin!''
İşçi sendikaları ayaklandı: ''Teklifi geri çekin!''
PTT'den 'Gezegenler' Konulu Anma Pulu ve İlk Gün Zarfı
PTT'den 'Gezegenler' Konulu Anma Pulu ve İlk Gün Zarfı