PTT'nin "Mevlana" konulu pul sergisine yoğun ilgi

Konya PTT Başmüdürlüğü tarafından "Hz. Mevlana'nın 745. Vuslat Yıldönümü etkinlikleri münasebetiyle “Mevlana” konulu pul sergisi düzenlendi. Mevlana Kültür Merkezinde açılan sergiye yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgisi dikkat çekiyor Kaynak.

PTT'nin
PTT'nin İletişim Haberleri

PTT Konya Başmüdürü Akın Akıncı; “Hz. Mevlana'yı anma törenleri kapsamında 7-17 Aralık'ta, Konya Mevlana Kültür Merkezi'nde her yıl olduğu gibi "Mevlana”  konulu pul sergisi açtık. Ülkemizin ve dünyanın büyük manevi değeri olan Hz. Mevlana’nın vefatının yıldönümünde anma faaliyeti olarak her yıl Konya’da pul sergisi açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Hz. Mevlana’yı anma törenleri kapsamında, bu yılda 7-17 Aralık 2018 tarihleri arasında Konya Mevlana Kültür Merkezi’nde “Hz. Mevlana’nın 745. Vuslat Yıldönümü” konulu pul sergisi açık kalacaktır” ifadesini kullandı.
Hazreti Mevlana'nın 745'inci Vuslat Yıl Dönümü Uluslararası Anma Törenlerine, katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'da ilk gün sergimizi ziyaret ederek bizleri şereflendirmiştir. PTT Konya olarak Sayın Bakanımız Murat Kurum’a günün anısına bir adet pul albümü hediye ettik. Özellikle şunu söylemek istiyorum. Mevlana konulu pul sergimize yoğun ilgi bizleri mutlu etmektedir. Konya PTT olarak her yıl bu pul sergimizi açmaya devam edeceğiz.” Dedi.

konya ptt pul sergi mevlana
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
PTT'nin elektrikli araçları, Adalar'da hizmete başladı
PTT'nin elektrikli araçları, Adalar'da hizmete başladı
Antalya'da PTT Şubesi Soygunu Sanığına 6 Yıl 8 Ay Hapis Cezası
Antalya'da PTT Şubesi Soygunu Sanığına 6 Yıl 8 Ay Hapis Cezası